TODAY'S WORLD

Ako už iste všetci viete je tu 21. storočie. Toto storočie okrem množstva nových vynálezov, inovácií a všetkých možných ďalších pomôcok, ktoré nám majú uľahčiť naše bytie prináša aj obrovskú skazenosť, nesúcitnosť, uponáhľanosť a dychćivosť po peniazoch. Myslúm si, že to mohlo byť podobné aj kedysi, ale určite to nehrotilo do takých extrémov ako to môžeme bez pokrievky vidieť dnes.
tumblr_myohckY6hz1t2x8oro1_500.gif (500×329)

Väčšine ľudí záleži viac na sebe ako na ostatných a pre svoj "rozkvet" sú ochotní kľudne podraziť pevnú pôdu pod nohami aj svojim najbližším- či už rodine alebo priateľom, na tom nezáleží.. Podstatné je, že tým niečo dokážu pre seba a svoj život. Takýto ľudia zahľadení do seba, bez súcitu, ktorí si myslia, že im patrí svet a nič sa im v živote nevráti v zlom sú jednou z charakteristík dnešného sveta, v ktorom máme všetci to "potešenie" žiť. Ale určite nechcem všetkých hádzať do spoločného vreca na odpadky. Ja budem radšej separovať. Hoci to znie rasisticky, ale fakt to tak nie je. Osobne ľudí "neseparujem" podľa ich farby, vierovyznania alebo minulosti. Separujem ich podľa ich prejavu, názorov a aktuálneho diania. Myslím si, že by to tak malo robiť viac ľudí a neodcudzovať všetkých v takej obrovskej miere ako sú na to zvyknutí.
tumblr_n0bty2qCpg1s5gwi6o1_500.gif (500×235)

V dnešnom svete existuje gigantické vnucovanie svojich názorov. Môžeme to spozorovať aj na ideále krásy 21. storočia, ktorý máme väčšinou vnútený taktiež. Z reklamných plôch, časopisov, prehliadkových mól na všetkých číhajú vychudnuté ženy, ktoré majú svoje kosti potiahnuté len kožou a nejakou tou vrstvou oblečenia. Nikdy som nechápala, prečo to tak je. Ale táto doba mi vnútila presne to, že to tak má byť. Preto mám potrebu vyzerať ako všetky vychudnuté kreácie tohto sveta. Nie je to len môj problém.. Týmto nebezpečným vnútením ideálu krásy trpí nespočetne veľa dievčat a mladých žien. Vďaka tomuto manipulátorstvu trpí obrovské množstvo teenegeriek poruchami príjmu potravy a inými problémami, ktoré ich ničia nie len zvonka ale aj zvnútra. Takmer všetky chceme ploché bruško až prepadnutý lavór, pavúčie nohy s medzerou medzi stehnami, dlhé chudé ruky.. Pretože to je podľa nás to najkrajšie.. Bohužiaľ sa k tejto verzií krásy prikláňajú aj obchody, v ktorých prevládajú miniatúrne konfekčné veľkosti, prehliadkové móla s vychudnutými modelkami, ... Je ťažké nás presvedčit o tom, že to nie je tak krásne ako si všetky myslíme, je to priam nemožné. Stačí pohľad vôkol seba a razom sme presvedčené, že náš názor je správny. 
tumblr_n0eqrw663O1qm4qqco1_500.gif (500×334)

Skazenosť sveta by sa dala opísať v ďalších stovkách riadkov, ale myslím si, že ako zamyslienie táto kopa viet plne stačí. :)

Share this:

,

CONVERSATION

0 komentárov:

Zverejnenie komentára