SELFIES MOVE THE WORLD

Selfie sem, selfie tam...Možno vám už všetkým tento výraz priam obracia žalúdok a spôsobuje neopísateľné pocitu zhnusenia a opovrhovania normálnosťou, ale to nič nemení na tom, že selfies sú a stále budú v kurze. 

Aby sme si lepšie "rozumeli", poďme si najprv vysvetliť čo tento pojem skutočne znamená (okrem toho, že sme mali nespočetne veľa možností vidieť ho ako potlač na rôznych tričkách, mikinách, kabelkách, aktovieeštenačomvšertkom...) Selfie je jednoducho fotka samej/samého seba bez asistencie iných ľudí, ide o prosté natiahnutie ruky a cvaknutie sa. /prípadne v spoločnosti priateľov, ale foťák alebo mobil drží jeden z ľudí, ktorí sa na fotke priamo účastní. História slovíčka "selfie" má korene až niekde na konci 19. a začiatku 20. storočia, kedy sa ako prvá o selfie fotku pokúsila ruská vojvodkyňa Anastázia Nikolajevna. Vtedy ešte nestačilo natiahnuť rúčku, fotky vznikali najmä za pomoci zrkadla. Nuž, všetci museli byť trošku viac nápaditejší. (zrkadlo aka hlavná pomôcka pri selfies je dnes ešte stále v kurze- to len tak pre zaujímavosť) 

Ak beriete fotenie selfies príliš akčne a radi sa predbiehate s ostatnými, prípadne sa delíte o svoje skúsenosti, nebude pre vás prekvapením, že na kvalite až tak veľmi nezáleží, podstatnejší je váš výraz a pozadie, ktoré sa za vami nachádza. Dnes máme o niečo viac možností ako mali naši predchodcovia- rôzne držiaky, statívy a podobné šikovné vecičky vďaka ktorým nemusíme nikoho prosiť o asistanciu pri fotení, prípadne svoje paprčky naťahovať do obrovských vzdialeností. 

SELFIES A JA
Mojími favoritmi zostávajú statív spolu s foťákom. Myslím si, že to obrovské puto, ktoré sa medzi nami vytvorilo v priebehu niekoľkých rokov je neporušiteľné. Nie len z dôvodu, že pri sebe nemám zručného fotografa, ktorého by som mohla stále ťahať von, prosíkať o nejaké fotky a následné editovanie, ale aj preto, že je to už dlhá doba odkedy sa fotím svojpomocne a fakt som si na to zvykla. Je pre mňa jednoduchšie chytiť statív, vybrať sa niekam von /či už do prírody alebo na menej zaľudnené miesto, kde po mne nebudú všetci pozerať ako na svätý obrázok/ a potom už len oddať pózovaniu, stláčaniu tlačidla diaľkovej spúšťe a takýmto spôsobom vytvárať nové a nové fotky, ktoré môžem kľudne nazvať "selfies".

Tu je menšia ukážka z mojich fotiek. Mám na sebe nové tričko z GODESIGN kolekcie. Tento e-shop plný tričiek s modernou potlačou má práve skvelú akciu, na ktorú by som vás, mojich skvelých čitateľov, chcela upozorniť. Pri každej objednávke štyroch tričiek dostanete jedno grátis (podľa vlastného výberu).

Share this:

,

CONVERSATION

3 komentárov:

 1. Byl jsem překvapený, že fotíš na samospoušť a stativ, ale to už jsem ti psal =)

  No a selfies..nejsem jejich velkým fanouškem =D, většinou ty přední foťáky mají slabý výkon a je to zrnité a fuj..ale nobelovku tomu, co vymyslel "selfie tyč", protože s tím to už je jiná =D, to používáme hodně často =)

  Michael
  www.ontheleaf.net

  OdpovedaťOdstrániť
 2. I nothing understand :< But I think selfie is quite interesting topic. Nice photos!

  OdpovedaťOdstrániť