TASTE TEST: ALPRO ALMOND

Ahojte moji verní, neverní, noví a aj starí čitatelia, prípadne ľudia, ktorí sú na tomto blogu po prvýkrát! Outfitové posty budú, ich do zásoby dosť, už len stačí fotky zredukovať a trošku editovať. Dnes tu však budeme mať iný typ postu. Je to "taste test", ktorý zaraďujem pod tag "get fit". V "taste tests" budete mať možnosť prečítať si niečo o potravinách, ktoré som vyskúšala- nejaké všeobecné info+ môj názor. Myslím si, že prispievať na môj lifestyle blog aj článkami, ktoré sa zameriavajú na jedlo je vcelku dobrý nápad. "Taste tests" môžu taktiež pomôcť aj vám, pokiaľ váhate nad kúpou nejakej potraviny a neviete, či sa to vôbec oplatí.. Takže toto by bolo k úvodu, ktorého úlohou bolo oboznámiť vás s problematikou, do ktorej sa budem ponárať :D

Hello, my loyal,disloyal, new and old readers and followers and finally people who are here for the first time. My outfit posts are being prepared at the time, I've got a lot of stuff prepared for you, but at first I have to select and then edit the right photos. Today is the day of a new type of posts. I've just decided to write about different food I eat. It is called "taste test" and it might also help you if you are thinking about buying something new and don't know how it does taste. I think this is a good idea because me and my blog tend to be better, more interesting and I want to be more active blogger with much more things to offer. So this was my introduction of a new topic of my articles/posts,etc.


V prvom"TASTE TEST" vás chcem zoznámiť s mandľovým mliekom/nápojom od Alpro. Som milovník mliečnych výrobkov a dosť často to s nimi preháňam, preto som sa rozhodla dať si menšiu stopku (aspoň na víkend) a zistiť, či som vôbec schopná to prežiť. Aby som si víkend uľahčila, kúpila som si mandľové mlieko, ktoré je skôr nápojom, ale do káš, ovocných mís a tvarohu /len tvaroh som si povolila konzumovať/ je úplne postačujúce. 

This is the first TASTE TEST. I want you all to meet Alpro almond drink/milk. I'm groundbreaking milk lover and it is hard for me not to consume milk but I've been eating a lot of food which consists of milk, so I decided to have a weekend off. While Friday's shoppping I decided to buy almond milk to make this challenge easier. You know.. for the case. I usually add milk to oatmeal porridge, curd cheese and eat a lot of food which consist of milk by itself- curd cheese, cottage cheese, cheese...

Začneme s tým, že tento substitút... =náhrada, smejte sa, ale obn si začínam zamilovávať a takéto vyjadrovanie znie ohromne inteligentne a mám zo seba potom dobrý pocit :D, ale nie, nebojte sa, nie som tu na to, aby som vám písala odborné hlúposti, ktorým nebudeme nikto rozumieť.. kde som to skončila?... Začneme tým, že táto náhrada za mlieko je skvelým riešením- a to nie len pre ľudí trpiacich na intoleranciu laktózy. Avšak treba dať do pozornosti aj fakt, že v tomto mlieku sa nachádzajú pridané cukry a pokiaľ to beriete vážnejšie, stačí si ho dopriať len občas. Najlepším možným riešením však je si mlieko vyrobiť doma- chystám sa na to v priebehu budúceho týždna, takže určite čakajte recept. 

Let's get started with the thing that this substitute..=alternative, laugh, but recently, I have fallen in love with our civics lessons and this kind of writing tend to be much more interesting, don't worry I'm not going to do this all the time :D Where did I finish? Oh, yes.. Let's get started with the thing that this alternative of milk is an awesome solution for people who have to suffer from lactose intolerance. However it is a good thing to remind that this kind of drink has som added sugars and if you take it more serious, it is clever to consume this milk only sometimes. The best possible solution of this problem could be a home-made almond milk which I'm going to try next week- stay tunned, you'll be able to read a recipe soon!

ALPRO ALMOND je teda mandľový nápoj, ktorý je zdrojom vitamínu E, vápnika, obsahuje málo tuku a nakoniec je ľahko stráviteľný a neobsahuje lepok a laktózu. Konzistenciou sa mlieku podobá dostatočne a chuťovo si ho neviem vynachváliť (prvý pohárik bol síce zvláštny, ale to len preto, že na niečo také nie som zvyknutá, asi to budete cítiť rovnako, no potom vám zachutí)

ALPRO ALMOND is almond drink which is a source of vitamine E, calcium and it is reduced in fat, easy to digest and lactose+ gluten free. Its composition is very similar to milk. Its taste is definitely being different but it tastes delicious! (The first glass was not that tasty because I had never tried it before but the second glass was amazing)

Čo sa týka zloženia, tak až na te cukor tam nie je nič strašné. Obsahom mandlí "2%" sa nenechajte zastrašiť, pretože mandľové mlieko sa skladá z veľkého podielu práve z vody. Pri vyššom obsahu mandlí by bolo husté a mastné. 

As far as I'm concerned ingredients of this milk are good apart from added sugars.. Don't be disappointed by its "2%" content of almond- it is ok, because bigger part of this drink is water.. With the higher almond content it would not be alike milk but in this case it would be sort of dense and oily. 

Zloženie: Pitná voda, cukor, mandle (2%), fosforečnan vápenatý, jedlá morská soľ, stabilizátory (karobová guma, guma gellan), emulgátor (slnečnicový lecitín), vitamíny (riboflavín (B2), B12, E, D2).

Ingredients: Water, Sugar, Almond (2%),Tri-Calcium Phosphate, Sea Salt, Stabilisers (Locust Bean Gum, Gellan Gum), Emulsifier (Sunflower Lecithin),Vitamins (Riboflavin (B2), B12, E, D2).

S nutričnými hodnotami som tiež vcelku spokojná, jediný "problém" je cukor (ktorého je však stále menej ako v klasickom tesco, kaufland a inom "mlieku") Podiel tuku je tiež super+ tuk má rastlinný pôvod.

I'm satisfied with nutrition facts /apart from added sugar again but on the other hand it is still less than in classic milk from tesco, kaufland, ...) It's low in fat+ it is vegetable fat- and this is great!

Nutričné hodnoty/ 100 ml:
24 kcal
Bielkoviny: 0,5 g
Sacharidy: 3 g
Z toho cukry: 3 g
Tuky: 1, 1 g
Z toho nas. mastné kyseliny: 0,1 g

Nutrition facts /100 ml:
24 kcal
Protein 0,5 g
Carbohydrate 3 g
of which sugars 3g
Fat 1,1 g
saturated fat: 0,1 g

Share this:

CONVERSATION

6 komentárov:

 1. Může to být opravdu dobré. Hlavně to mandlové mléko musí chutnat dobře. :-)
  http://www.vmemzivote.blogspot.sk/

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Mňaaaam ☺ http://aseaoffashion.blogspot.sk/2015/03/life-isnt-about-finding-yourself.html

  OdpovedaťOdstrániť
 3. akoze je dobre toto mlieko, ale ja mam radsej mlieka, kde nieje ziaden cukor alebo aspon niaky prirodny a tiez cim menej aditivou tym lepsie.
  Pozri si http://www.vegshop.sk/rastlinne-napoje/

  ahoooj www.donnaiveh.com.

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Taktiež som veľký milovník mlieka a mliečnych výrobkov. :D Už dávnejšie som rozmýšľala nad podobnou skúškou ,,bez mlieka" no nikdy som sa na to neodhodlala :P . Možno až po tomto príspevku sa na to konečne dám :) Vďaka za inšpiráciu ;)

  www.everydaywithlola.blogspot.cz

  OdpovedaťOdstrániť
 5. Ja zase mlieko až tak neoblubujem, ale toto isto vyskúšam!
  ľúbezná

  OdpovedaťOdstrániť
 6. Vypadá zajímavě, ráda ho někdy určitě ochutnám :)


  PS: U mě na blogu práve probíhá GIVEAWAY!:)
  www.lovies47.cz

  OdpovedaťOdstrániť