TASTE TEST: COCONUT WATER

V dnešnom taste teste vám chcem niečo málo napísať o kokosovej vode, ktorú som mala šancu ochutnať vďaka www.shop.kulau.sk (bio e-shop, ktorý sa špecializuje na zdravé kokosové mňamky- od kokosového oleja cez kokosový cukor až po kokosové vody a čerstvé exotické ovocie)

Today's taste testis about coconut water which is absolutely amazing!

Ochutnávala som 3 druhy kokosovej vody- pure (čistá kokosová voda), renew (kokosová voda s organickými bio šťavami arónie čiernoplodej a granátového jablka) a relax (kokosová voda s extraktom z bazového kvetu). Vsetky 3 mi maximálne chutili. Čistú kokosovú vodu som použila do smoothie nápoja a zvyšné dve som vypila bez toho, aby som ich do niečoho zakomponovala. Kokosové vody sú veľmi osviežujúce a neobsahujú takmer žiaden tuk a cukor. Predávajú sa v 330ml TETRAPAK-och, ktoré zmestíte kamkoľvek, takže si ich so sebou môžete vziať aj na cesty alebo do školy.

I was tasting 3 different kinds coconut water- pure (pure coconut water), renew (coconut water with bio gravy obtained from black Chokeberry) and relax (coconut water with extract american elder). They were all delicious! They are sugar free, fat free and their composition isn't as long as it is while reading Christmas wishes or such things. You can get them in 330ml tetra packs. 

Prečo práve kokosová voda KULAU?
Okrem super osviežania, minimálneho množstva kalórií, cukru a tuku je kokosová voda skvelým prínosom pre náš organizmus. Zvyšuje metabolizmus, takže je vhodná aj pri chudnutí a rôznych diétach, jej osviežujúce účinky sú obľúbené najmä medzi športovcami- ochladzuje a hydratuje telo, Kokosová voda renew je vďaka svojmu zloženiu obohatená aj o prírodné antioxidanty, pomáha pri stabilizovaní krvného tlaku, tráviacich ťažkostiach, kožných problémoch, obsahuje tiež meď a draslík. A to najlepšie nakoniec- kokosová voda relax dokonca získala ocenenie "Amelia" ako najchutnejšia a najlepšia spomedzi troch kokosových vôd!

Besides refreshment and being low and fat, sugar and calories coconut water is amazing cure for our health. It boosts metabolism naturally and it means that it's suitable for people who are living healthy or are on diet. Its refreshment effects are popular especially among sportsmen! Coconut water is also rich in antioxidants, helps you to stabilize blood pressuse, hydrates body, .... 

Čo sa zloženia týka, nemusíte sa obávať textov dlhých ako zoznamy vianočných prianí, prípadne novoročných predsavzatí. Kokosová voda pure obsahuje len 100% prírodnú kokosovú vodu a renew spolu s relax sú obohatené akurát o bio šťavy a extrakty a o bio agave sirup. 

Je to jednoducho mňamka, ktorú by mal podľa mňa každý človek minimálne ochunať a utvoriť si svoj vlastný názor.

It's very tasty and I really do recommend it to everyone who is in love with healthy lifestyle or to people who want to taste new things! :)

Nutričné hodnoty/ 100ml:
pure- 14 kcal, 0,2g bielkoviny, 3,1g sacharidy, 0,1g tuky
renew- 26,4 kcal, 0,1g bielkoviny, 6,1g sacharidy, 0,1g tuky
relax- 25,4 kcal, 0,1g bielkoviny, 5,9g sacharidy, 0,1g tuky

Nutrition facts/ 100ml:
pure- 14 kcal, 0,2g protein, 3,1g carbohydrates, 0,1g fats
renew- 26,4 kcal, 0,1g protein, 6,1g carbohydrates, 0,1g fats
relax- 25,4 kcal, 0,1g protein, 5,9g carbohydrates, 0,1g fats

Share this:

,

CONVERSATION

3 komentárov:

 1. Miluju kokosovou vodu..chtěl bych jednou někam na dovolenou, kde mi budou nosit kokos s brčkem čerstvě utržený z palmy =D

  Michael
  www.ontheleaf.net

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Tak já kokos a kokosové příchutě nemusím. Jinou příchuť bych i zkusila :-)
  welcometomyworld

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Já to nikdy nechutnala :-O. Ale asi budu muset, protože mě to moc láká :-).
  Zvu vás všechny do soutěžě, ve které můžete vyhrát den se společností YVES ROCHER, BLOGGERKAMI a přidat se k projektu SÁZEJME PRO PLANETU, díky kterému spolu zasadíme stromečky pro výrobu produktů značky YR a pro záchranu přírody :-)!

  OdpovedaťOdstrániť