TASTE TEST: RAW VEGAN PROTEIN & ROO'BAR

Vegáni a priaznivci raw (surovej) stravy to už v dnešnej dobe nemajú vôbec ťažké. Okrem klasického ovocia a zeleniny sa môžu "vyžívať" v rôznych špeciálnych obchodoch a naplniť svoju špajzu, chladničku, prípadne mraziak rôznymi pochúťkami. Ja síce nie som žiaden vegán ani raw maniak, ale milujem skúšať a ochutnávať nové chute, prípadne si vyskúšať jedlá "z inej misky". 

Vegan people and raw food lovers don't have so much problems with their food in the 21st century. Besides fruits and vegetables, there're a lot of different tasty food which can bought at different shops. I'm not vegan but I like tasting new things!

Ako prvé by som vám chcela predstaviť RAW VEGAN PROTEINy značky SUNWARRIOR. Protein je vhodný nie len pre ľudí, ktorí sú vegani/vitariáni, ale aj pre ľudí, ktorí chcú chudnúť, vybudovať svalovú hmotu a doplniť svoj jedálniček o rastlinné bielkoviny. Nenachádzajú sa v ňom pridané cukry, lepok, sója, mliečne bielkoviny, ... Sunwarrior ponúka proteiny classic a blend, ktoré sa líšia v zložení. Sunwarrior Classic protein je zložený z hnedej celozrnnej ryže, vanilky/čokolády, zahusťovadiel (pektin, xanthan) a je sladený stéviou. Sunwarrior Blend protein je zložený z hráškového, brusnicového a konopného proteinu, čerešnového extraktu, stévie, ... Takže ich zoženie sa líši v zdroji bielkovín. Predtým ako si kúpite celý "pakel" odporúčam ochutnať aspoň 1 dávku vybraného druhu (classic/blend), a tiež príchute. Gramáž vrecka je 21g, teda 1 dávka, ktorú môžete použiť v smoothies, primiešať do rastlinného mlieka, .. Je to len na vás. Ja som skúšala blend čokoládovú aj classic vanilkovú príchuť. Zatiaľ čo čokoláda chutila super, vanilka mi práve nešmakovala, ale to je individuálne a nemusí to platiť pre všetkých. 

At first I would like to write you something about Sunwarrior's plant proteins. They are suitable not only for raw food lovers and vegan people but also for those who want to be fit, lose weight and gain muscles. You can find Sunwarrior's protein in 2 different forms- classic and blend protein and they differ in composition. The classic protein is made of whole grain brown rice and the blend one is made of different protein sources such as peas, cranberries, hemp, ... It's gluten free, soy free, dairy free and also hypoallergenic. I tasted classic vanilla and blend chocolate flavour and chocolate was much more better!

Nutričné hodnoty classic vanilka/ 21g: 80 kcal, 15g bielkoviny, 4g sacharidy, 0g tuky
Nutričné hodnoty blend čokoláda/21g: 80 kcal, 15g bielkoviny, 4g sacharidy, 1g tuky

Nutrition facts classic vanilla/ 21g: 80 kcal, 15g protein, 4g carbohydrates, 0g fats
Nutrition facts blend chocolate/ 21g: 80 kcal, 15g protein, 4g carbohydrates, 1g fats


V druhej časti dnešného "taste test" sa zameriame na Roo'bar organic a raw tyčinku. Vhodná je najmä ako doobedňajší snack, keď nemáte čas/ alebo náladu na kúzlenie v kuchyni. Tyčinka je sladká, vláčna, jednoducho veľmi chutná a uspokojí naše chuťové bunky. Jej zloženie nie je zložité, čo je obrovským plus: ďatle, mandle, kakaový prášok z nepražených bôbov. Obsahuje oriešky,neobsahuje lepok, sóju, pridané cukry. Suroviny pochádzajú z eko poľnohospodárstva.

And the sencond part of today's taste test is the taste test of Roo'bar. At first I have to tell you that it tastes delicious! It's best for people who are out of time or don't want to cook their snacks. The bar is organic, raw, soy free, gluten free bar with nuts and no added sugars. Ingredients- dates, almondsm cacao powder. Ingredients are from organic agriculture. 

Nutričné hodnoty/ na 50g: 4 g bielkoviny, 30,1 g sacharidy, (22g cukry), 6,8 g tuky (nasýtené len 0,7g!!) 

Nutrition facts/ 50g: 4g protein, 30,1 carbohydrates (of which 22g sugars), 6,8g fats (of which saturated 0,7g)


Share this:

,

CONVERSATION

8 komentárov:

 1. I have never tried any protein bars before or drinks before. Maybe I should go to visit a natural/bio shop one day and find out what things I can try out. I always learn something new about nutrition from you Michelle.

  Jo | Say Cheesy Cake
  Say Cheesy Cake on Bloglovin

  OdpovedaťOdstrániť
 2. I keď neviem, či by som niečo takéto zjedla, ale je to super článok :)
  31shadesofaubergine

  OdpovedaťOdstrániť
 3. tak tá Roo'Bar vyzerá super, musím vyskúšať :)
  ľúbezná

  OdpovedaťOdstrániť