ARGANOVÝ OLEJ

Minulý týždeň som vám spomínala moju novú "passion" v kozmetike a dnes by som na túto tému chcela nadviazať a napísať vám niečo o arganovom oleji, ktorý som si, ja trubka, mala zaobstarať už dávnejšie.

Objav arganového oleja sa pripisuje Afrike, v ktorej sa získava zo stromu arganovníka avšak len na ohraničonom území Maroka. Arganový olej Akamuti je bio kvality, 100% panenský a taktiež bez vône (ktorá kedysi zákazníkom priam vyrážala dych) 

A ako sa vôbec dá tento olej použiť?

Vlasy- zlepšuje zdravie vlasov a pokožky, pretože každý vlások obalí ochranným filtrom, ktorý ich chráni pred vonkajšími vplyvmi okolia. Vhodný je aj na rozštiepené a suché končeky, ktorým dodá lesk a hydratuje ich. Jeho účinky môžu oceniť aj ľudia, ktorým nadmerne vypadávajú vlasy. Pokiaľ ste sa ho rozhodli použiť, stačí ho naniesť na vlasy a po cca hodinovom pôsobení umyť šampónom. 

ODSKÚŠANÉ! Po tomto asi 76535869 pokuse spraviť niečo so svojimi vlasmi sa určite nemôžem sťažovať, pretože vyzerali zdravšie už po prvom použití. Avšak lepší účinok si vyžaduje dlhodobejšie používanie.

Pleť- rovnaký ochranný film ako na vlasoch dokáže arganový olej vytvoriť ja na pleti. Olej našu pleť posilňuje, vyživuje a hydratuje. Dá sa použiť aj v prípade celulitídy, ekzému a aj pri holení!

ODSKÚŠANÉ! Nakoľko som minulý týždeň trávila v Bratislave a do môjho mega preplneného kufra sa už nič nezmestilo, a po skúsenosti z Tatier som si nechcela celý kufor pokrstiť pleťovou vodou, používala som arganový olej. Po tejto skúsenosti si už pleťovú vodu, pokiaľ to nebude nutné, kupovať nebudem.

Share this:

CONVERSATION

0 komentárov:

Zverejnenie komentára