BOTANIC- MANDLE A MATCHA ČAJ

Dnes sa výnimočne nebdudeme venovať outfitom, oblečeniu a ani kozmetike! Po dlhšej dobe sa mi opäť naskytla príležitošt vyskúšať niečo nové a podeliť sa s vami o moje nadobudnuté skúsenosti!

Každý človek, ktorý žije zdravo, začína žiť zdravo alebo sa aspoň snaží žiť zdravšie vie veľmi dobre, že jeho psou povinnosťou je vyhýbať sa sladeným malinovkám, čajom a ochuteným vodám. Pokiaľ vám nechutí liať do seba len vodu a chcete si hydratovanie tela aspoň trochu ozvláštniť, začať piť čaje je tá najvhodnejšia cesta. Pokiaľ sa rozhodnete pre pitie čaju, určite sa pozrite na sypané čaje, pretože klasické sáčkové, na ktoré sme zvyknutí zvyknú okrem skutočných lístočkov obsahovať aj prach, ktorý je zmietaný zo stolov počas jeho výroby.

Keďže som mala možnosť degustácie, vybrala som si čaj matcha, po ktorom som hádzala očko už dlhší čas. Čo sa týka jeho farby- určite sa vám nesmie protiviť zelená, ľudia, ktorí ocenia zelené smoothies, ocenia aj matcha! Jeho chuť je síce špecifická, ale nie je nijak výnimočná alebo veľmi odlišná od chuti klasického zeleného čaju. Nakoľko som doma nemala správne náčinie na jeho prípravu, miešala som ho lyžičkou.k Za tých lepších okolností je vhodné mať doma špeciálnu metličku, ktorou čaj šľaháte. Čaj v konečnom dôsledku podporuje prekrvenie organizmu, posilňuje obranyschopnosť, bojuje voči voľným radikálom a pôsobí aj na hladinu cholesterolu.


Druhým produktom, ktorý sa mi dostal do rúk boli mandle. Síce som ich nejedla prvýkrát, mala som pocit akoby to môj prvýkrát skutočne bol! Mandle sú trošku drahšou záležitosťou, čo sa orechov týka a vždy, keď som si ich zvykla kupovať, kupovala som ich výlučne len v supermarkete. Tentokrát som však chcela rozmaznať svoje chuťové bunky a dopriať im pravé mandle z bio obchodu! Nečakala som veľký rozdiel, ale hneď po prvej mandli, ktorú som si vložila do úst som zistila, že som doteraz žila v klame. Tieto mandle sa nedali ani len porovnať s klasikou zo supermarketu. Boli jemné, chrumkavé, s príjemnou chuťou, textúrou a vôňou! Nie polovysušené, vráskavé a žuvačkové nechutnosti za málinko nižšiu cenu. Pokiaľ sa chystáte svoj jedálniček obohatiť o oriešky alebo to tak už dávno robíte, mandle sa vám určite osvedčia. Okrem toho, že obsahujú množstvo minerálov, majú vysoký podiel bielkovín, zdravých tukov, vlákniny a antioxidantov, znižujú vstrebávanie zlého cholesterolu a pohladia vaše chuťové bunky!

Share this:

,

CONVERSATION

1 komentárov:

  1. Díky za recenzi na tyto čaje. Nejčastěji piju čaj se zázvorem, který má super účinky, ale piju ho spíš jen jak jsem nemocná. A chtělo by to právě něco na každý den, takže možná vyzkouším.

    OdpovedaťOdstrániť