GÉLOVÉ NECHTY- áno alebo nie?

Aloha!

V dnešnom článku sa zameriame na beauty tému a dáme si menší break od outfitových postov, na ktoré ste u mňa zvyknutí, pretože mi písanie článkov dosť chýba, rozhodla som sa zapracovať aj na tejto stránke môjho blogovacieho koníčku.

Rada píšem o veciach z vlastného pohľadu na základe vlastných skúseností, a preto som sa rozhodla napísať článok o tom ako som si pár mesiacov naživala v symbióze s gélovými nechtíkmi.

  

  


Vysoká škola je plná nových skúseností, zážitkov a ľudí, ktorých spoznáte a dané skúsenosti a zážitky zažívate s nimi. Síce to začína ako post, v ktorom vám idem opísať najlepší letný festival prípadne najepickejšiu párty. Nope, ideme sa baviť len o gélových nechtoch. Dostala som sa k nim cez moju spolužiačku z výšky Sabinku, s ktorou sme si náramne sadli a je to jedno z tých priateľstiev, ktorá vám vydržia aj mimo školy. Vždy som obdivovala to s akou krásou na rukách prišla do školy, preto som sa rozhodla, že to raz skúsim s ňou. 

Prvá aplikácia trvala asi 3 hodiny z čoho som už začala byť trošku na nervy, pretože som sa nemohla pohodlne usadiť, ťukať do mobilu alebo robiť niečo produktívne. A ja som typ človeka, ktorý nemá rád, keď má len sedieť a čakať. Kto by to mal rád? Po tých 3 hodinách, ktoré boli pre mňa obrovský, utrpením, som mala pár dní problém s úchopom vecí, zapínaním nohavíc, ... Jednodcucho som si dávala obrovský pozor na to aby som si jeden z mojich nových pazúrikov niekde nestrhla. Po pár dňoch bolo všetko v pohode a už som dokázala prakticky všetko.. Teda až na opravovanie retiazok, pretože to je prakticky nemožné. 

Po 3-4 týždňoch sme mali naplánované ísť na novú aplikáciu, pretože študentský život je hardcore, a keď máte určitý budget na vyžitie a svoje ťažko našetrené financie, ktoré aj tak miniete na oblečenie kozmetiku a somarinky ako umelé nechty, veľmi dobre si rozmyslíte časový interval, v ktorom budete chodiť na nové aplikácie. Okrem toho, že tá krása na vašich rukách už po 2 týždňoch nie je tak krásna, pretože vám nechtíky začnú odrastať, pokiaľ máte široké nechtové lôžko a krátke nechty, pričom tie umelé sú dlhšie, čo budú za každých okolností, pretože si nikdy neuvedomíme ako rýchlo nechty dokážu narásť až kým to neriskneme s tými gélovými a ten proces neuvidíme na vlastné oči, nechty sa vám začnú lámať. A to je fakt BOLESŤ! Jeden som si zlomila napríklad pri zapínaní nohavíc a každý jeden pohyb vyžadujúci spoluprácu nechtov sa ozval v podobe dodatočnej bolesti, až kým som si v salóne nedala spraviť nové.

Okrem lámania nechtov si treba dávať pozor aj na krájanie, pretože okrem uhoriek, paradajok a prstov sa skvele krájajú aj tie 15€ nechty, ktoré ste si práve doniesli domov! Čo je celkom sranda, ale vaše srdco to občas zabolí. 

Ďalšia funny storka bola, keď mi na jednej aplikácií nechtiac aplikovala 2 laky v podobných odtieňoch a zistila som to až na svetle. 3 týždne som existovala s mixom bledo fialovej a bledo sivej, haha.

Obrobským pozitívom okrem toho, že to prvé 2 týždne vyzeralo super bolo, že som sa odnaučila obhrýzať si nechty.. Nemala som ani odvahu "zahryznúť si", pretože by som asi skončila s vylámaným chrupom.

PS: Prvé čo si ľudia povedia, keď vidia gélové pazúriky- Ako si s tým preboha môže vytierať zadok? Ono to vážne funguje, pokiaľ to nepreháňate s ich dĺžkov!

Po čase som sa však rozhodla, že si na "géláky" moc nepotrbím a tých 15€ viem minúť aj na niečo permanentnejšie a užitočnejšie, takže som sa rozhodla, že namiesto nasledujúcej aplikácie si ich dám odstrániť, na čo som zmotala aj moju kamarátku Sabinku, ktorá ma k týmto nechtom inšpirovala. Po odstránení sa mi opäť chcelo zaplakať, pretože moje nechty neboli nikdy perfektné, ale tak odporne ako vyzerali po tom odstránení nevyzerali nikdy predtým- a to ani vtedy, keď polka z nich skončila v mojom žalúdku alebo na zemi. Hups. Takže po odstránení za 3€ som skočila do drogérie, kde som si nakúpila laky na nechty za 8-9€.. A takto presne vyzerá moje šetrenie.

Okrem toho, že nechty vyzerali hrôzostrašne aj nalakované, a to nie len preto, že moje lakovacie schopnosti sú na úrovni 7-ročného dievčatka, ktoré práve objavilo laky na nechty svojej maminy, moje nechty boli hrboľaté, lámali sa. Dokonca aj zapínanie retiazky bol pre mňa obrovský struggle, pretože som sa zakaždým dosť obávala, že sa mi nejaký háčik zasekne v prste. Lámanie, ktoré prebiahalo nebolo to klasické, že sa vám nechtík natrhne na kraji. Toto lámanie nemalo hranice! Štrbina sa mi vytvorila pokojne aj v strede odrasteného nechta a pokračovalo to pomaly až do nechtového lôžka, čo bolo obrovské utrpenie, pretože sa to nedalo zastaviť ani nožničkami, stačilo zachytenie o sveter alebo uterák a myslela som, že si ich dám radšej všetky strhnúť.

  

Po 2-3 mesiacoch lakovania priesvitným revitalizačným a neviemešteakým lakom sa moje nechty opäť môžu nechtami nazývať a ja som opäť šťastná, pretože svetre a uteráky pre mňa znamenajú už len zhluk rôznych vlákien a nie hrôzostrašné utrpenie ukončené slzou stekajúcou po pravom alebo ľavom líčku.
    

Tiež mi tu chýbal odstavec o tom ako si neviem lakovať nechty, takže ho sem musím dopísať. Moje expectations nikdy nie sú prehnané (nesnažím sa kresliť si po rukách kvietky a bodky a čiarky a všetkočovásnapadáajasomtoeštenespomenula) stačí mi, keď sú jednofarebné a lak je skutočne len na nechtovom lôžku a nie 3km mimo. Odkedy som sa géloviek zbavila, podarilo sa mi mať aj lepšiu mušku a zvládam to lepšie!
    

Takže aký je môj záver? 
V prípade, že sa rozhodnete pre gélové nechty, počítajte so všetkým čo som opísala! Choďte do toho len v prípade, že sa ich rozhodnete meniť cca po 2,5 týždňa a idete do toho na dobu neurčitú. Pre pár aplikácií sa to skutočne neoplatí. 

Share this:

CONVERSATION

0 komentárov:

Zverejnenie komentára