SZIGET FESTIVAL 2017

Aloha!

13. Augusta sme sa spolu s Lolou vybrali na Sziget festival do Budapešti. Bolo to dosť spontánne rozhodnutie. Po minuloročnom zážitku som si bola istá, že si chcem leto okoreniť týmto spôsobom, ale mala som problém nájsť parťáka. Pretože ma ale túžba premohla, rozhodla som sa, že pôjdem aj sama. Čo som momentálne moc rada, že som nespravila. Ešte pred bookovaním hotelu som skúsila šťastie a spýtala sa priamo v našej blogerskej skupine, ktorú máme s Lolou a Martinkou. Na Lolinu reakciu nikdy nezabudnem, pretože hneď povedala, že pôjde a do dňa mala kúpený aj lístok.

Vstávali sme relatívne skoro, cesta trvala niečo cez 7 hodín. Ale zvládli sme to! Rozospaté sme vystúpili z autobusu a začala dosť veľké dobrodrúžstvo, pretože v Budapešti vie málokto anglicky a máločo sa rozhodnú preložiť aspoň do angličtiny. Zmenáreň bola, samozrejme, zatvorená. Krásny začiatok. Nejako sme sa dostali ku nakúpení mhd lístkov a pokračovali sme na hotel. Mali sme nastúpiť na nejaký mhd prostriedok označený písmenkom H. Metro to nebolo, električka tiež nie, tak som sa zasmiala, že to asi bude niečo medzi... TRAFILA SOM SA. 2 zastávky sme absolvovali pod zemou a ja som sa začala obávať, že sme na nejakej baníckej exkurzií. Nikde nebol ani monitor, ktorý zobrazoval názvy zastávok, ktoré je skutočne ťažké odhadnúť, pretože takmer všetko sa inak píše ako číta. Zostalo nám si zastávky počítať na prštekoch a obzerať sa po nápisoch. Po konečnom výstupe sme sa opäť stratili, pretože cestou boli zle označené smery k autobusom. Keď sme našli ten správny, boli sme šťastím bez seba! Ja som za dáta nikdy nebola vďačnejšia.

Na hoteli sme si spravili make-up a konečne vyrazili na fest! Pol kilometra od Szigetu bol Lidl, čo som si pamätala ešte z minulého roka, takže som si toho jedla moc nenabalila aby som to nemusela prevážať zo štátu do štátu. Ale koho by vôbec napadlo, že v nedeľu je 3/4 obchodov otvorených len do 17-tej? Nás určite nie.

Nejaké provizórne jedlo (chipsy a tyčinku), pretože s mojou intoleranciou na lepok je to dosť zložité, sme kúpili na benzínke... Ehmmm... Za 5€... Zlý kurz.

Potom to už konečne mohlo začať! Prešli sme cez farebný most a kontrolou. Potom sme utekali do prvého stanu na Oh Wonder a začali sme si užívať festivalovú náladičku. Po koncerte sme sa prechádzali uličkami, poobzerali areál, pofotili ľudí, potočili vlogy. Nasledoval koncert Chainsmokers a potom The Pretty Reckless, a nakoniec The Naked and Famous. Po všetkom sme si sadli a pozerali spoje do nášho hotelíka. Hmm, nočné tam nejazdili, takže asi kilometer kým sme sa dopracovali na zastávku od Szigetu a potom cca 2km pešo pomedzi rodinné domy, polku cesty z toho do kopca so svietením mobilom. Ale dopracovali sme sa tam! Vyšťavené, ale spokojné!

Ráno sme vstali skôr a odpratali sme sa na autobus. Všetko sme pekne stíhali až kým sme sa nedostali k poslednému prestupu, kde nefungovala električka. Jedna pani nám poradila aby sme šli radšej metrom, pretože to môže trvať aj dlhšie, kým sa električka pohne. Poslúchli sme. Bola to najväčšia chyba v našich životoch. Metro sme zvládli, ale vystúpili sme na nejakej vlakovej stanici, kde nám nikto nevedel povedať, či sa odtiaľ dopravíme na autobusovú. Rušňovodič nevedel anglicky a bolo tam asi 10 rôznych vlakov. Krása. Jeden chalan ukázal na vlak, ktorý by tam mal ísť. Nastúpili sme. Pán, ktorý v ňom už sedel nám povedal, že na autobusovku nejde. Vystúpili sme. Ten istý chalan opäť ukázal na ten istý vlak. Nastúpili sme. Lola obišla vlak a všetkých sa pýtala, či sa ním fakt dostaneme na autobusovú stanicu. Nikto nevedel anglicky. Bolo 10:55 a autobus odchádzal 11:15, s tým, že cesta tam trvala cca 6 minút a my sme sa ešte stále nepohli. Zrazu okolo nás prešla milá babka s lámavou angličtinou a povedala nám, že vlak odchádza cca za 3 minúty a ide presne tam, kam sa potrebujeme dostať.. Ufffff.. Vôbec nie som stressman, ale v tej situácií som nevedela čo robiť od nervov. Či nadávať na Maďarsko, rozbíjať okná, prepisovať smery alebo opravovať električky. 11:07 sme vystúpili na autobusovej stanici, cestou sme zase stratili.. Do autobusu sme nastúpili 11:11 s tým, že sme stále neverili, že sme to stihli!

Cesta bola až pridlhá a dokonca sme trčali aj v zápche.. Ale nakoniec všetko dopadlo tak ako malo. Aj napriek všetkým nepríjemnostiam to bol perfektný zážitok a budúci rok si to určite lepšie zariadime!

Viac vo videu:


TIPY PRE BUDÚCOROČNÝCH SZIGEŤÁKOV:
1. Vybav si dáta, pretože bez nich si ako Maďar v kukurici a s angličtinou až tak moc nezaboduješ.
2. Radšej buď nenažraté prasa a nabal si cestovnú tašku jedla alebo si aspoň over, kde čo je a hlavne DO KEDY majú otvorené.
3. Over si či je v blízkosti tvojho hotelu aj nočný rozjazd!
4. Obuj si čo najstaršie topánky, pretože ten prach z nich nedostaneš ani po 4 umytiach!
5. Poriadne sa zabav a uč sa na vlastných chybách.Share this:

,

CONVERSATION

0 komentárov:

Zverejnenie komentára