Moje leto v Prahe

Aloha!

Dnes by som vám chcela "porozprávať" o mojom lete, ktoré som sa rozhodla stráviť v Prahe. som ešte mladá, v podstate bez záväzkov a nemusím predsa tvrdnúť stále na rovnakom mieste. A to bol hlavný dôvod prečo som sa rozhodla nestráviť leto v Brne kde študujem alebo v Žiari, kde bývajú moji rodičia, prípadne u starkej.

Trošku som tým skomplikovala život tatinovi, pretože on mi vždy tak minimálne 2x do roka slúži ako sťahovák. Začalo to letom po strednej v BA, kde som bývala so svojou najlepšou kamarátkou, s ktorou sme spoločne maturovali. Potom ma sťahoval domov po lete a na začiatku septembra do Brna. Po prvom roku na výške po mňa prišiel do Brna a presťahoval ma do Prahy.. Toto sťahovanie bolo najnáročnejšie, pretože nám práve vtedy v starom brnenskom byte prerábali panelák a upgradeovali výťah čo pre mňa a nás znamenalo sťahovať všetko ručne zo 7. poschodia.. Pomáhala mi Lucinka (moja najlepšia kamarátka, s ktorou som prežila maturu), jej priateľ a na ďalší deň aj moja Mařka z Brna- Sabinka. Nanosili sme to všetko do pivnice a tatino to už len tetrisoval do auta. No a samozrejme aj vykladal v Prahe a pomáhal mi to tam dať do obývateľného stavu. Na konci leta po mňa opäť prišiel. Mala som ale ooobrovské problémy so zháňaním ubytovania v Brne, ale nakoniec sme išli na jednu prehliadku po ceste domov z Prahy a rovno som sa nasťahovala. Veci som však vybalovala až po mesiaci, keď som sa vrátila zo Svk.

A teraz späť do letných časov, hah. 

Prahu milujem! Nie len z toho dôvodu, že sme sa práve tu prvýkrát rozhodli stretnúť s mojím priateľom, ale aj preto, že toto mesto má určitú vibe, ktorú zbožňujem. Mieša sa tu rôzna architektúra, rôzni ľudia a rozhodne sa tu nedá nudiť. Odkedy som sa odsťahovala do Brna kvôli štúdiu, stále ma to láka ďalej a ďalej, samozrejme, po krôčikoch. Preto som sa rozhodla, že toto leto si nájdem brigádu v Prahe a budem tu 3 mesiace bývať. Nápad to bol určite skvelý, Prahu milujem. Práce a brigád je tu tiež kopec. Avšak treba si dávať obrovský pocit čo sa rozhodnete robiť a kde sa rozhodnete pracovať. Ja som toto leto vystriedala 2 brigády a ani jedna z toho nakoniec nebola žiadna sláva. Ale tie negatíva v tomto článku určite opisovať nechcem, pretože Praha je miesto, v ktorom chcem skončiť a nechcem myslieť na to zlé, len na to dobré!

Bývanie som si našla asi 20 min od centra, izbu som mala sama, takže paráda. Jediné, čo mi začala asi po týždni vadiť bolo to, že na byte žije aj kocúr. Mačky neskutočne pĺznu a úplne všetko som mala hneď chlpaté, keď som varila, kocúra som musela asi 10x zložiť z kuchynského pultu... Okrem toho mi zvykol ráno mňaukať pred dverami. Takže teraz asi pochopíte, že od leta mačky moc nemusím. 

Počas prázdnin v Prahe som mala šťastie zoznámiť sa s úžasnými ľuďmi. Určite medzi nich patrí Veronika, ktorá mi celé leto robila fotografku, spoločne sme vyberali miesta, ktoré ladia k mojim vybratým outfitom a potom sme už len fotili. smiali sa a vymýšľali ďalej. Potom Lola a Martinka, s ktorými sme sa stretli pvýkrát v živote za účelom natočenia videa o fotení fashion. Obe baby sú blogerky, takže to bol skvelý deń plný nezabudnuteľných zážitkov. A presne z tohto dôvodu sa netreba báť odísť niekam úplne sám. Vždy stretnete nových a nových ľudí a rozšíriť svoje priateľské kruhy. 

Okrem toho som bola aj 2x doma na Slovensku, prišiel ma pozrieť môj mladší bráško, ktorý si Prahu zamiloval tiež, okrem neho za mnou prišla moja Mařka z Brna a 2x to stihol aj môj priateľ. Rozhodne som sa nenudila.

Nakonci leta som bola spoločne s Lolou na Szigete v Maďarsku, odkiaľ som Vám točila aj vlog, a to boostlo celú experience z leta na úplne iný level. 

A nebudem klamať, pozerala som aj veľa seriálov, videí a dopozerala všetky diely Kardashianiek.

Pretože nie som moc exkurziový typ, okrem Karlovho mosta, Václaváku, pár parkov a pár nákupných centier som moc nikde nebola. Prahu som si obehla ešte ako krpec na gympli a potom spoločne s priateľom pri našom prvom stretnutí. A myslím si, že ak raz nebudem lenivé prasa na spoznávanie pamiatok a histórie, a podobných pre mňa nie až tak moc zaujímavých vecí, budem na to mať kopec času, pretože ak sa rozhodnem študovať aj za magistru, rada by som zmenila mesto a školu (Brno mi k srdcu neprirástlo, jedine kamaráti z výšky a VUT samotná, pretože som si lepšie vybrať nemohla) a pokiaľ mi to nevyjde, tak sa do Prahy presťahujem až po škole. Prípadne je tu ešte tá možnosť, že budem bakalárka, ktorá sa odsťahuje do Prahy aby tam mohla začať stavať základy a neštudovať, ale pracovať. Mám na to ešte rok času, takže je to vo hviezdach.

A čo vlastne na Prahe tak strašne milujem? Teda okrem toho, čo som už opísala. Pražáci sú strašne open-minded. Príde mi to ako jediné mesto (čo sa SVK a ČR týka), kde takmer nikto nič nerieši, pretože tam žije tak neskutočná masa ľudí, že keby sa mali otáčať za každým s farebnejším rúžom, kratšou sukňou alebo nezvyčajným účesom, začali by od toľkého otáčania robiť kroky vzad a nie vpred. Jednoducho na to nemajú čas a nenormálne im už prakticky príde normálne. Mne síce kritika a nechápavé pohľady až tak nevadia, ale určite sa cítim istejšie a komfortnejšie v spoločnosti ľudí, kde byť iný znamená byť človekom a nie mimozemskou bytosťou ako v našich malých mestečkách. Okrem toho milujem aj tie možnosti, ktoré sa vyslovene "kopia" v takomto meste. Okrem fotení a pracovných príležitostí mám na mysli aj kopec parkov, obchodov, ... A tiež milujem metro!!!


A teraz by som vám rada ukázala niekoľko fotiek a spomienok, ktoré na Pražské leto mám.


Nafotila som aj trošku architektúry a random vecí, ktoré sa mi páčili.. Aby sa nepovedalo. Svoju zamilovanosť v čierno-bielej a vianočných svetielkach proste nezapriem a nosím si to so sebou do každého bytu, hah.


Ja a môj drahý <3


Mařka na návšteve <3


 Mám nafotených asi tak milión selfíčok.


 A taktiež outfitov.


Natočila som pár videí.


 Diabol


 Ja a moje balenie...

THAT'S ALL

Share this:

CONVERSATION

0 komentárov:

Zverejnenie komentára