Recept: Bezlepkový mrkvový koláč

Aloha!

Nie som síce žiadna pekárka a rúru väčšinou používam len na pečenie zemiakov, ale opäť som bola nútená byť v odpočinkovom režime kvôli angíne, a pretože neznášam len tak sedieť na riťke, rozhodla som sa experimentovať v kuchyni.

Našla som si receptík na mrkvový koláč, ktorý som ochutnala prvýkrát asi pred pol rokom na jednej rodinnej oslave a už vtedy sa stal mojím favoritom. Druhýkrát som sa ním napchávala na valentína a "do tretice všetko dobré" som sa ho rozhodla upiecť. Suroviny som nakupovala celkom spontánne, lebo som mala skoro všetko v chladničke. Mascarpone som kúpila pred týždňom a včera, keď som sa ho konečne odhodlala upiecť som dokúpila salko. 

Prvýkrát v živote celý byt krásne voňal vďaka môjmu času strávenom v kuchyni a prvýkrát som sa nad výsledkom takmer rozplakala šťastím namiesto toho aby som ronila slzy sklamania. 

Dosť kecov, ktoré aj tak nikoho nezaujímajú, pretože už slintáte nad výsledkom.


Čo budeme potrebovať?

200g nastrúhanej mrkvy
2ks vajcia
1/2 bieleho jogurtu (použila som grécky, takže ho odporúčam)
nastrúhaná pomarančová kôra (dobre umyte a nastrúhajte)
2 hrnčeky bezlepkovej/mandľovej múky
3/4 hrnčeka cukru (trstinový, kokosový, aký chcete)
štipka soli
3 lyžičky prášku do pečiva
3 lyžičky perníkového korenia
3 lyžice kokosového/olivového oleja

poznámka: pretože som trubka a rovno som kúpila kypriaci prášok do perníka, použila som ho ako 2v1 vrámci kypriaceho prášku a perníkového korenia


krém:

250g mascarpone
zvyšok bieleho jogurtu
kokosový cukor, stévia, iný cukor- toto som preskočila, keďže som použila salko
4 polievkové lyžice salka (dobrovoľná prísada)
2 ks vanilkový lusk (použila som štipku vanil. cukru)


Ako na to?

Rúru zohrejeme na 160°C. Tortovú formu vymažeme kokosovým olejom, presypeme múkou (na tento krok som úplne zabudla, hah).

V jednej miske zmiešame všetky sypké prísady, v ďalšej miske zmiešame vajíčka, jogurt, pomarančovú kôru a mrkvu, primiešame kokosový/olivový olej. Do tejto misky vsypeme sypké prísady (spravila som to presne naopak a aj tak to fungovalo) a premiešame aby sa suroviny pospájali a vytvorili cesto.

Koláč pečieme až pokým po zapichnutí špajdle nezostane špajdla čistá. (ja som zaimprovizovala, a keďže som nemala špajdle, našla som aspoň špagety) Po dopečení koláč necháme vychladnúť. Pripravíme si krém. 

Koláč po vychladnutí prekrojíme na 2 polovice, ktoré spojíme krémom a zvyšok krému natrieme navrch. Koláč necháme na pár hodín v chladničke. 

    

PS: Koláč je zaradený v rubrike get fit, pretože okrem salka neobsahuje nič, nad čím by ste sa mali zhroziť. Ja som sa vo svojom živote po niekoľkých rokoch konečne naučila nedeliť jedlo na zlé a dobré, pretože pokiaľ sa hýbete a jete nutrične vyvážene, dopriať si pokojne môžte! 

Dobrú chuť!

Share this:

CONVERSATION

0 komentárov:

Zverejnenie komentára